Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok
Informatika rovattal
Kiadja a MATFUND Alapítvány
Már regisztráltál?
Új vendég vagy?

Fórum: Matematikus-fizikus viccek, sztorik

  [1]    [2]    [3]    [4]    [5]    [6]    [7]    [8]    [9]    [10]    [11]    [12]    [13]    [14]  

Szeretnél hozzászólni? Jelentkezz be.
[137] Csimby2008-06-12 15:36:45

One professor of mathematics noticed that his kitchen sink at his home broke down. He called a plumber. The plumber came on the next day, sealed a few screws and everything was working as before. The professor was delighted. However, when the plumber gave him the bill a minute later, he was shocked. "This is one third of my monthly salary!" he yelled. Well, all the same he paid it and then the plumber said to him: "I understand your position as a professor. Why don't you come to our company and apply for a plumber position? You will earn three times as much as a professor. But remember, when you apply, tell them that you completed only the seventh grade. They don't like educated people."

So it happened. The professor got a plumbering job and his life significantly improved. He just had to seal a screw or two occasionally, and his salary went up significantly. One day, the board of the plumbing company decided that every plumber had to go to evening classes to complete the eight grade. So, our professor had to go there too. It just happened that the first class was math. The evening teacher, to check students' knowledge, asked for a formula for the area of the circle. The person who was asked was the professor. He jumped to the board, and then he realized that he had forgotten the formula. He started to reason it, he filled the white board with integrals, differentials and other advanced formulas to conclude the result he forgot. As a result he got "minus pi times r square". He didn't like the minus, so he started all over again. He got the minus again. No matter how many times he tried, he always got a minus. He was frustrated. He looked a bit scared at the class and saw all the plumbers whisper: "Switch the limits of the integral!!"

forrás

[136] leni5362008-06-11 09:32:32
[135] sakkmath2008-05-16 15:20:28

Az idő múlik, ezért következzék a megfejtés. Egy síkbeli alakzat területét A-val, kerületét P-vel jelöljük. Tétel:

\frac{4\pi\cdot A}{P^2}\le 1. Ezt izoperimetrikus egyenlőtlenség nek nevezzük.

Pólya György a bal oldal hányadosát izoperimetrikus hányadosnak nevezte el. Ez alapján Kazarinoff az említett könyv 96. oldalán (Gondolat, 1980-as kiadás) a megfelelő angol "Isoperimetric Quotient" kifejezés rövidítését használva közli, hogy

"A síkalakzatok közül a körnek van a legnagyobb I. Q.-ja."

Előzmény: [134] sakkmath, 2008-05-06 10:52:14
[134] sakkmath2008-05-06 10:52:14

Igen, szerintem is a kör a "legintelligensebb". Sajnos nem olvastam Abbott könyvét. Engem Nicholas D. Kazarinoff: Geometriai egyenlőtlenségek c. könyvének egyik sora vezetett el az ötlethez. A poéngyilkosság elkerülése érdekében egy kérdés:

az általad ismert megoldásból következik-e egy egyjegyű szám, ami "igazolja" az állításodat? Melyik ez a szám? :)

Előzmény: [133] Huszár Kristóf, 2008-05-05 17:40:25
[133] Huszár Kristóf2008-05-05 17:40:25

Lehet, hogy nem ez a megoldás, de szerintem a kör a legokosabb. (lásd: Edwin A. Abbott: Síkföld c. könyvét) :)

Előzmény: [130] sakkmath, 2008-05-03 19:17:11
[132] sakkmath2008-05-05 14:45:35

A legokosabb helyett azt írhattam volna, hogy a legintelligensebb.

Előzmény: [131] Sirpi, 2008-05-05 09:44:23
[131] Sirpi2008-05-05 09:44:23

Úgy látom, nem harap senki a témára, én se nagyon tudok hozzászólni. Esetleg a 'sokoldalú' szónak, mint az okos egyfajta szinonímájának köze van a megoldáshoz?

Előzmény: [130] sakkmath, 2008-05-03 19:17:11
[130] sakkmath2008-05-03 19:17:11

Melyik a "legokosabb" síkalakzat és miért?

Az első hozzászólótól először csak a miértre várom a lehető legtömörebb megfejtést...! :-)

[129] magyarzsolt2008-04-14 17:55:45

Másik, ami Einsteinről jutott eszembe:

Ő mondta: Csak két dolog van, ami végtelen, a világegyetem és az emberi butaság. De az elsőben nem vagyok biztos.

Másik sztori:

Valamelyik Marx testvér (a híres szórakoztatók egyike, talán Groucho) mondta Einsteinről: Együtt utaztam vele egy hajóúton Amerikából Európába. Az út során Einstein minden nap elmagyarázta nekem az elméletét. Mire megérkeztünk, meg voltam győződve róla, hogy ő már érti.

[128] magyarzsolt2008-04-14 17:52:07

Kedvenc történetem: Két matematikus elmegy a kocsmába, és közben arról beszélgetnek, hogy az átlagember mennyire tudja a matekot. Az egyik azt állítja, hogy semennyire, a másik pedig azt, hogy igenis, tudja. Hirtelen a második elmegy hátra a WC-k felé, és közben észrevétlenül magához inti a pincércsajt. Azt mondja neki: - Kedveském, néhány perc múlva kérdezünk magától valamit, nem fogja érteni, de azt kell rá válaszolnia, hogy xköbperhárom. Rendben? A pincérnő bólint, a matematikus pedig visszamegy a barátjához. Újra felveszik a beszélgetés fonalát, és azt mondja a másiknak: - Figyelj, egyszerűen el lehet dönteni ezt a vitát. Itt van ez a pincérnő, kérdezzünk tőle valamit. Ha tudja, nekem van igazam, ha nem, akkor neked. Oké, odaintik a nőt, és megkérdezi tőle az, aki beszélt vele korábban: - Kedveském, meg tudná mondani, hogy mennyi az xnégyzet integrálja? - Természetesen, xköbperhárom. - Köszönöm, csak ennyi volt, nyugodtan mehet a dolgára. A másik matematikus pedig fogja a fejét bánatában, mire a távozóban levő pincérnő visszaszól a válla felett: - Plusz konstans.

[127] ifj. Farkas Gyula2008-03-22 14:11:30

Kedves Fórumolók!

Olyan humoros történet jutott az eszembe, melynek olvastán feltehetőleg Ti is rekeszizomgörcsöt kaptok majd. Egyszer matekfakton az egyik osztálytársamnak a Dedekind-féle szeletalkotást kellett definiálnia. Osztálytársam magabiztosan kijelentette, hogy ez nem más, mint az, hogy a húr a kört két körszeletre bontja. És nem értette, miért tör ki az osztály egetverő kacagásban! A tanárnő is a térdét csapkodta nevettében, osztálytársam pedig értetlenül bámulta a naplóban díszelgő hatalmas elégtelent a neve mellett.

Humoros, nem?

Üdvözlettel: ifj. Farkas Gyula

[126] Kóta Béla2008-01-11 22:56:10

Rendőrkomoly.

Egyszer egy bűnügyi? rendőri? szóvivő azzal bizonyította a büntetés-végrehajtási intézményekben folyó nevelőmunka hatékonyságát, hogy a felderített bűntetteknek csak az egyharmadát követik el a visszaesők.

Nyilván a bűntettek kétharmadát olyanok követik el akik csak egyszer bűnöznek; a maradék egyharmad meg csak visszaesik.

[125] Cckek2007-12-31 12:14:47

Megy egy függvény a sivatagban, és szembe jön egy szabály. Azt mondja a szabály: - Térj ki az utamból, mert lederivállak! - Nem térek ki! - Térj ki az utamból, mert lederivállak! - Nem térek ki! - Nem félsz tőle, hogy lederivállak? - Nem. - Hát az hogy lehet? - Én vagyok az ex-en. De persze a szabály, aki lenyegében egy differenciáloperátor volt ismerte a viccet és jót nevetett. Mert ő volt \frac{d}{dy}.

Előzmény: [75] Matthew, 2006-07-25 20:18:13
[124] diavolo2007-10-07 13:00:47

Egy öreg háromszög (Matematikai tanmese)

Élt egyszer a végtelenen innen, a váltószámokon túl, egy nagy sötét koordinátarendszer közepén egy öreg háromszög. Nem volt egyebe, mint három daliás szöge: Alfonsó, Bétamás és Gammatyi. Egyszer, amikor közeledni érezte nullára redukálásának idejét, igy szólt szögeihez:Menjetek szögeim számegyenest látni." Csomagolt nekik hamuba sült logaritmust és elbúcsuzott tölük. Ök meg fejükbe nyomták hatványkitevöiket és elindultak. Estére, amikor elfáradtak, leheveredtek egy terebélyes egyenlet alá. Hallgatták a köbgyökök csicsergését és a tangensek távoli üvöltését, egykedvüen interpoláltak. Egyszercsak elébük toppant egy kis piros sapkás sinus, és hamuba sült logaritmust kért. Ök azonban nem adtak neki. Erre a piros sapkás sinus elörántotta törtvonalát és pivel osztotta Alfonsót. Bétamás és Gammatyi sen volt rest, rátámadtak. A sinus idejében 180 fokossá vált, nullára redukálódott, és menekülni próbált. Mentek árkon-bokron át, nevezetes szorzatokon és gyöktényezös alakokon kersztül, mig egy sötét, dölt sikban lévö koordinátarenszerbe nem értek. Ennek közepén egy kacsalábon forgó emeletes tört irt le hatalmas köriveket. A sinus elszántan beugrott. Alfonsó, Bétamás és Gammatyi kergették öt a számlálóban, majd a nevezöben, benéztek minden gyökjel alá, kinyitottak minden zárójelet. Gyönyörü, aranyos gyökmegoldó képletek és biborbársony függvények között siettek tovább. Egyszer csak, amikor az egyik árnyas körképletbe bepillantottak, egy implicit alakba mit láttak? Egy megkötözött polinomot. Gyorsan kiemelték a gyökjel alól, és normál alakra hozták. Ekkor az öreg polinom igy szólt: "Alfonsó, Bétamás és Gammatyi! Megmentettetek! Hálából nektek adom három lányom, Amália, Beáta és Cecilia kezét". Lett nagy öröm, átrendezés, hét perioduson át, hetedhét számrendszeren keresztül tartott a lakodalom. Ezalatt folyt szorzás, osztás, gyökvonás, hatványozás, mig a fiatalok közös nevezöre jutottak. Ezután létrehozták legkisebb közös többszörösüket, és még ma is élnek, ha ki nem vonták öket.

[123] coffito2007-09-27 22:33:54

Tényleg nagyon jók, ezek a kedvenceim :) Nekem innen a konvergens mozgólépcső tetszett a legeslegjobban; el is határoztam, hogy el fogom mondani minden ismerősömnek, aki képes megérteni! De csak élőszóban, látni akarom az emberek reakciós arckifejezését :)

Előzmény: [122] Python, 2007-09-26 17:08:59
[122] Python2007-09-26 17:08:59

Ez mindhárom nagyon jó!!!!! :DDD

[121] Csimby2007-09-26 01:01:03

Nagyon jók!! :-D Csak az elsőt ismertem.

Előzmény: [120] coffito, 2007-09-25 21:15:19
[120] coffito2007-09-25 21:15:19

- Mikor átlagos egy matekdolgozat eredménye? - Ha az átlag e és pí között van.

- Milyen az átlagos matektanár? - Szigorú monoton nő.

Az elsős kisfiú kérdezi matematikus apukájától: - Apu, hogy kell írni a nyolcast? - Hát fiam, pont úgy, mint a végtelent, csak forgasd el pí/2-vel...

[119] Mumin2007-08-05 10:19:40

Ez erre emlékeztet:

Világméretű felmérést indított az ENSZ. A felmérésben egy kérdés szerepelt: "Kérem, mondja el őszintén véleményét arról, hogyan lehetne megoldani az élelmiszerhiányt a világ többi részén?" A felmérés nagy kudarccal végződött, mert:

o Afrikában nem tudták, mit jelent az "élelmiszer".

o Kelet-Európában nem tudták, mit jelent az "őszintén".

o Nyugat-Európában nem tudták, mit jelent a "hiány".

o Kínában nem tudták, mit jelent a "vélemény".

o Közel-Keleten nem tudták, mit jelent a "megoldás".

o Dél-Amerikában nem tudták, mit jelent a "kérem".

o Az USA-ban pedig nem tudták, mit jelent a "világ többi része".

Előzmény: [115] Matthew, 2007-07-30 15:15:02
[118] HoA2007-08-04 20:17:15

Gondolom a 3 rücskös. Persze a poén az, hogy a rejtvényzsrgonban a "kakukktojás" a többi közé nem illő egy darabot jelenti. Így aztán a feladat az alsótagozatos találós kérdésre emlékeztet:

"Én vagyok én, te vagy te, ki a hülye, én vagy te?"

Előzmény: [117] lorantfy, 2007-08-04 20:08:45
[117] lorantfy2007-08-04 20:08:45

Melyik a kakukktojás?

[116] rizsesz2007-07-30 15:28:57

Igazából a kettő egyvelege :) így határozottan még jobb. Kicsit emlékeztet a két éadiksz függvény deriválja egymást a sivatagban típusú viccekre. :)

Előzmény: [114] Doom, 2007-07-21 22:48:01
[115] Matthew2007-07-30 15:15:02

Tesztelés során felteszik ugyanazt a kérdést az amerikai,a román,és a szovjet számítógépnek:

-Miért nincs hús?

Az outputok:

Amerikai:-Mi az,hogy NINCS?

Román:-Mi az,hogy HÚS?

Szovjet:-Mi az,hogy MIÉRT?

[114] Doom2007-07-21 22:48:01

Ez inkább nem így van?: Háromféle ember létezik: aki tud számolni és aki nem.

Előzmény: [111] Lajos Arpad, 2007-07-21 12:05:48
[113] Sirpi2007-07-21 21:46:25

Poéngyilkos :-P

10 féle ember létezik: aki ismeri a bináris számokat és aki nem.

Előzmény: [111] Lajos Arpad, 2007-07-21 12:05:48

  [1]    [2]    [3]    [4]    [5]    [6]    [7]    [8]    [9]    [10]    [11]    [12]    [13]    [14]