![]() |
Az A. 322. feladat (2003. május) |
A. 322. Egy liter 0 fokos ,,hideg'' vizet szeretnénk felmelegíteni minél nagyobb hőmérsékletre egy liter 100 fokos ,,meleg'' víz felhasználásával.
A hideg és a meleg vizet is több, tetszés szerinti részre osztjuk. (A részek nem feltétlenül egyforma mennyiségűek.) Ezután a következő lépést ismételgetjük: kiválasztjuk mind a hideg, mind a meleg víz valamelyik részét, és ezeket úgy helyezzük el, hogy a hőmérsékletük kiegyenlítődjék. Kellő számú lépés után összekeverjük a hideg, illetve a meleg víz összes alkotórészét.
Legfeljebb hány fokosra tudjuk a hideg vizet felmelegíteni?
(5 pont)
A beküldési határidő 2003. június 15-én LEJÁRT.
Statisztika:
10 dolgozat érkezett. 5 pontot kapott: Kunszenti-Kovács Dávid, Nagy 444 Zoltán, Pach Péter Pál, Paulin Roland, Rácz Béla András. 3 pontot kapott: 1 versenyző. 1 pontot kapott: 1 versenyző. 0 pontot kapott: 3 versenyző.
A KöMaL 2003. májusi matematika feladatai
