Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok
Informatika rovattal
Kiadja a MATFUND Alapítvány
Már regisztráltál?
Új vendég vagy?

Fórum: Matematika alapképzés (Bsc.)

Szeretnél hozzászólni? Jelentkezz be.
[1] vogel2007-07-06 18:34:41

Kedves fórumozók és érintettek!

Továbbtanulás előtt állok és néhány számomra fontos kérdés jutott eszembe a matematika alapképzésről. Remélem nem gond, hogy ezért új témát nyitottam, vannak már egyetemekről szóló topikok. Eddig volt egy jónak tűnő stratégiám, miszerint matematika alapképzésre jelentkezem, és ha sikerül, illetve el tudom végezni, akkor az Msc. választása kétféle lehet. Ha jól ment, illetve szerettem annyira, akkor matematika msc-re jelenteznék, ha nem annyira, akkor pedig valamilyen mérnöki/informatikai mesterképzésre. Eddig ez jónak tűnt, de az ebben a PDF fájlban olvasott dolgok kicsit felborították az eddigi terveimet. Minden mesterszaknál (A MESTERKÉPZÉSI SZAKOK KÉPZÉSI ÉS KIMENETI KÖVETELMÉNYEI)van egy "A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok" alcím. Semmilyen műszaki/informatikai szak 4.1 és 4.2 pontjánál nem olvasható a matematika alapszak. (4.3 pontból pedig nem lehet sokat megtudni)

Ezekszerint nem lehet vagy csak nehézkesen lehet továbbmenni az említett mesterszakokra mat.alapszakról? Az érdekes az számomra, hogy műszaki/informatikai területről lehet menni a matematikus és az alkalmazott matematikus mesterszakokra is. Mihez lehet kezdeni egy matematika alapképzési diplomával? (a sablonszöveget mellőzve) A matematikatanárok is ezt végzik el? (Azt olvastam, hogy a diplomában matematikus szerepel.)

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát, kijavítását.