Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok
Informatika rovattal
Kiadja a MATFUND Alapítvány
Már regisztráltál?
Új vendég vagy?

Fórum: Miért vagy jó matekos?

  [1]    [2]    [3]    [4]    [5]  

Szeretnél hozzászólni? Jelentkezz be.
[7] Diego22008-10-23 21:02:52

Szerintem, nagyon tévedsz. Megalapozatlan dolgot állítasz. Neked volt hozzá tehetséged, így munkával sikerült felzárkóznod a legjobbakhoz. Egy kicsit paradoxon, hogy ennek ellenére képes vagy ilyet írni, hogy "bárki képes"...Ilyet a gyengébb képességűek szoktak alaptalanul mondani, hogyha ők tanulnának, ugyanolyan jók lennének matekból...stb. A valóság teljesen más. Bárki fejleszthető, de mindenkinek megvannak a saját határai. És ez a határ, hidd el, nagyon különböző. Ez nem csak a matematikára, de a súlylökésre, rajzra, énekre, bármire érvényes. Pontosan a matematika az a tárgy, amelyikben a leghamarább elakadsz az első feladatnál, ha hasonlót nem oldottál. Ilyenkor, ha nincs tehetséged, nincs tovább. Fejleszthető a problémamegoldás is, de nagyon különbözőek vagyunk.

Előzmény: [6] Ágoston, 2008-10-23 15:31:58
[6] Ágoston2008-10-23 15:31:58

Persze kérdés, hogy mi számít tehetségnek (szerencsés, aki kevés tanulással is sokra viszi)... Szerintem bárki!!! képes egy év alatt jó versenyeredményekre szert tenni, csak tanulni kell hozzá.

[5] Ágoston2008-10-23 15:28:54

Velem ugyan sokat foglalkoztak a szüleim kisgyerekkoromban, de 5.ben egy humán gimnáziumba kezdtem járni (matek nagyon kevés volt) ezután egy kezdő matektanárt kaptunk, akinek a szó szoros értelmében gondjai voltak a "kamatszémítással"-nem vicc!!! 8. ig ilyen körülmények közt fejlődtem, amikor is megelégeltem a dolgot. Ekkor még egy matek eredményt sem mondhattam magaménak... Elkezdtem komolyan tanulni (napi 2-3 órát), és csodák csodája, felvettek a fazekasba matek szakra... Azóta érek el eredményeket. Persze azért még mindig benne van a dologban, hogy nyáron is megvolt a napi 2-3 óra tanulás. Így szerintem a semmi tudásról egy kis szorgalom segítségével be lehet hozni az egész jókat is!

[4] RRichi2008-10-22 21:28:29

Ez szerintem nem igaz... meg lehet tanulni rengeteg tételt, és meg lehet oldani rengeteg problémát, de ettől még nem lesz valaki jó matekos... vagy talán mégis, de tehetséges nem lesz.

Szerintem azt a kreativitást, ötletességet, logikát és gondolkodásmódot, amit egy jó matekosnak magáénak kell tudnia, nem lehet megtanulni, erre születni kell, vagy nagyon nagyon fiatal korban el kell kezdeni tanulni azt, hogy hogyan gondolkodjunk önállóan.

Tehát szerintem a szorgalom magában nem elég, de persze az adottságok sem... mindkettő kell, de míg szorgalmas bárki lehet, adottsággal kevesen születnek... nem szabadna elherdálni.

Előzmény: [3] Ágoston, 2008-10-22 18:18:15
[3] Ágoston2008-10-22 18:18:15

Szerintem az is nagyon sokat számít, hogy valaki mennyit hajlandó foglalkozni a matekkal, mert sok tanulással sok minden megvalósítható.

[2] lorantfy2008-09-17 10:20:37

Szerintem a matematika műveléséhez szükséges gondolkodásformák már kisgyermekkorban kialakulnak. Ezért vettem illetve készítettem gyermekeimnek olyan játékokat, melyek ezeket a képességeket fejlesztik. Nagyon sokat foglalkoztunk velük a nejemmel (nem adtuk be őket bölcsödébe, oviba is csak délelőttre). Iskolai tanulmányaik során odafigyeltünk rájuk, de külön matekból nem foglalkoztunk velük. Mind a három jó matekos lett.

Előzmény: [1] Fábián Eszter, 2008-09-10 17:17:57
[1] Fábián Eszter2008-09-10 17:17:57

Sziasztok! Ti mit gondoltok? Mitől lesz vki jó matekos? Miért megy vkinek jobban, vkinek kevésbé?

  [1]    [2]    [3]    [4]    [5]