Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok
Informatika rovattal
Kiadja a MATFUND Alapítvány
Már regisztráltál?
Új vendég vagy?

Fórum: Amőba stratégiák

Szeretnél hozzászólni? Jelentkezz be.
[8] agysejt2010-03-15 21:02:34

szia

Kezdetnek legyen ez: itt találsz egy amoeba.zip file-t: http://www.gomoku.hu/

"Wágner János-Virág István" féle programmal játssz :)

2001ben egy nehezebb játék esetén bizonyítottuk, hogy a kezdő nyer:

http://en.wikipedia.org/wiki/Solved_game

a cikket megtalálod itt:

http://users.erols.com/msmammel/marksfiv.html

Előzmény: [7] Fernando, 2010-03-14 23:41:56
[7] Fernando2010-03-14 23:41:56

Hello!

A "fonalas" azt jelenti, hogy aki kezd, az folyamatos, agresszív támadással addig csavarja a dolgot mígnem kijön neki az öt? Felőlem játszhatunk is, kíváncsi vagyok! Hol tudunk online játszani?

Előzmény: [6] agysejt, 2010-02-07 21:57:46
[6] agysejt2010-02-07 21:57:46

Hello

Nincs rá matematikai formula. Hanem ismerni kell a megnyitási elméletet és a bonyolult taktikai motívumokat. Ha játszanál velem 30 partit, ahol én lennék a kezdő, akkor egy idő után éreznéd, mit jelent a "fonalas" :)

Előzmény: [5] Fernando, 2010-02-07 10:32:18
[5] Fernando2010-02-07 10:32:18

Hello!

Naná, hogy stratégiai játék, azért raktam föl ide a témát:) Valóban a lólépés elég primitív és kevés geometriai érzék is elég, hogy meghiúsítsák. Ugyanakkor van oly butus program, ami hagyja :D Igaz unalmas is vele játszani.

Engem pl. az alapvető megnyitások mintázata érdekelne.

Ismert volt előttem ,hogyha igazán jól játszanak és a klasszikus szabályok szerint, akkor a kezdő fél nagy valszínnel nyer is. Írtad:"A kezdő játékosan bizonyítottan fonalasan nyer." Itt a "fonalasan nyer" kifejezésnek mi a matematikai definíciója?

Előzmény: [4] agysejt, 2010-02-06 14:09:47
[4] agysejt2010-02-06 14:09:47

Hello

Az amőba egy erősen taktikai játék, itt ilyen jellegű stratégiáknak nincs jelentős szerepe. Nagy tudáskülönbségnél, vagy "alacsony" szinten persze működik a lólépés stratégia.

Főleg kezdő játékosnak (itt pont X-nek), nem ilyen deffenzív stratégiával kell előállnia. A kezdőnek nagyon agresszíven kell fellépnie, hiszen akkor könnyedén nyerheti a partit.

A kezdő játékosan bizonyítottan fonalasan nyer (legalább 15x15 területen), ha jól ismeri alapvető megnyitásokat.

Előzmény: [3] Fernando, 2010-02-04 15:36:53
[3] Fernando2010-02-04 15:36:53

Ilyen, amikor időben rájön (pl a gép...), a dologra és oda rak, ahova én szerettem volna. Innentől kezdve már hátrányban vagyok, sajnos én vagyok az X megint.

[2] Fernando2010-02-04 15:23:43

A L-es módszer: pl. itt az X-es játékos (én..)

[1] Fernando2010-02-04 15:06:14

Kedves Mindenki!

Bár kicsit hasonló témát már láttam, de úgy gondolom ez külön is érdekes lehet. (Legfeljebb beolvadunk a játékok témába) Az amőba, 5 in row stb. játék aránylag nem bonyolult ahhoz, hogy tudjunk róla érdemben nyilatkozni. Engem érdekelnek védekezési, támadási stratégiák, programok (melyik mit tud és mit nem) stb. Szögezzük le, teljesen amatőr vagyok.

Eddig egy egyszerű stratégiáról olvastam az interneten: "L-es ellenlépő stratégiáról", arról van szó, hogyha a sakkban ismert huszár (ha jól tudom a nevét a lónak..) szóval L lépésekben egy négyzetrács szerint elhelyezve a bábuinkat blokkolhatjuk a másikat, különösen ha véges a pálya. Néha bejött már, volt aki hagyta, hogy teljesen fölépítsem a "hálómat", attól kezdve ő már nem nyerhetett, mert egyszerűen sehogyse fért volna ki az öt "bábú". Azonban gyakori az az eset, hogy valaki rájön (könnyű egy kis geometriai érzékkel) és ha ezt úgy kb 10..20-adik lépésnél teszi és az én általam "áhított" rácspontba rak ő előbb, akkor abból hirtelen óriási hátrányom keletkezhet és szinte biztosan megver. Kb a 10-edik lépéstől minél később jön rá, nekem annál jobb.

Támadásban eddig egy "lyukacsos négyzetrács" (mintha sakktábla lenne a pálya és kb a sötétekre rakna a támadó) kialakítását láttam, mint visszatérő stratégiát, itt előfordul, hogy annyi lépésbe kényszerítik bele az ellenfelet, hogy kialakul a támadó félnek egy védhetetlen állása. Pl tipikusan kettő, egymást metsző, mindkét oldalán nyitott hármas.