KöMaL - Mathematical and Physical Journal for Secondary Schools
Hungarian version Information Contest Journal Articles News
Conditions
Entry form to the contest
Problems and solutions
Results of the competition
Problems of the previous years

 

 

Order KöMaL!

tehetseg.hu

Ericsson

Google

Emberi Erőforrások Minisztériuma

Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

ELTE

Competitions Portal

Current scores in the competition

Problems in Mathematics (sign B), grade 10

This data is unofficial.

The problems in this competition that have been processed:
September 2004-May 2005:All problems

By solving all problems, 240 points can be achieved.


Prize winners:

1. Hujter Bálint (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 239 points;
2.
Kisfaludi-Bak Sándor (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 238 points;
3.
Nagy Csaba (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 237 points;
4.
Kónya Gábor (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 233 points;
5.
Szalóki Dávid (Győr, Révai Miklós Gimnázium) 230 points;
6.
Kovács Péter (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 224 points;
7.
Kunovszki Péter (Mohács, Kisfaludy Károly Gimnázium) 219 points;
8.
Cseh Ágnes (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 218 points;
9.
Sümegi Károly (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 214 points;
10.
Gyenizse Gergő (Kiskunhalas, Szilády Áron Református Gimnázium) 210 points;

Honorable mention:


11.
Kutas Péter (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 206 points;
12-13.
Páldy Sándor (Galánta, Kodály Zoltán Gimnázium) 204 points;
12-13.
Szilágyi Dániel (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 204 points;
14.
Csaba Ákos (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 202 points;
15-16.
Bogár Péter (Békéscsaba, Rózsa Ferenc Gimnázium) 201 points;
15-16.
Sommer Dániel (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 201 points;
17.
Dücső Márton (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 197 points;
18.
Győrffy Lajos (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 196 points;
19.
Szudi László (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 193 points;
20.
Fischer Richárd (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 189 points;
21.
Károlyi Márton (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 188 points;
22.
Farkas Ádám László (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium) 187 points;
23.
Szegvári Gábor (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 179 points;
24.
Kornis Bence (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 178 points;
25.
Klimaj Zoltán (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 172 points;
26-27.
Tóth Balázs (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 162 points;
26-27.
Tóthmérész Lilla (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 162 points;
28-29.
Dudás László (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 156 points;
28-29.
Varga Péter (Pécs, Leöwey Klára Gimnázium) 156 points;
30.
Pálovics Róbert (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 153 points;
31.
Kozma Márton (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 145 points;
32.
Beck Zoltán (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 143 points;
33.
Baranyai J. Attila (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 142 points;
34.
Györgyi Péter (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 140 points;
35.
Pusztai Tamás (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 130 points;
36.
Sárkány Lőrinc (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 129 points;
37-38.
Balambér Dávid (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 128 points;
37-38.
Fegyveres György (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 128 points;
39.
Fegyverneki Tamás (Miskolc, Herman Ottó Gimnázium) 125 points;
40.
Filus Adrienn (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 124 points;
41.
Laczák Lili (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 123 points;
42.
Bohus Péter (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 110 points;
43-44.
Berna Zoltán (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 103 points;
43-44.
Szakál Péter (Békéscsaba, Rózsa Ferenc Gimnázium) 103 points;

Also particitated:


45.
Benedek János Ferenc (Dombóvár, Illyés Gyula Gimnázium) 97 points;
46.
Miklós Rozália (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 96 points;
47.
Paksy Patrik (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 95 points;
48.
Majoros Csilla (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium) 93 points;
49-50.
Dudás János (Hódmezővásárhely, Bethlen Gábor Református Gimnázium) 90 points;
49-50.
Kokavecz János (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 90 points;
51-52.
Hannák Gábor (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 87 points;
51-52.
Szabó Zsolt (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 87 points;
53.
Kátai-Pál Bence (Tata, Eötvös József Gimnázium) 82 points;
54.
Kollár Balázs (Szeged, SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium) 78 points;
55.
Ivan Ivanov (Szófia, 47th High School) 72 points;
56.
Tran Thanh Diem Quynh (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 71 points;
57-58.
Kálosi Anna (Révkomárom, Selye János Gimnázium) 69 points;
57-58.
Radnai András (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 69 points;
59-60.
Fridrik József Richárd (Pécs, Janus Pannonius Gimnázium) 62 points;
59-60.
Ketskeméty Kristóf (Budapest, Szent István Gimnázium) 62 points;
61.
Varga Anikó (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium) 61 points;
62-63.
Csima Géza (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 58 points;
62-63.
Éles Dávid (Kazincbarcika, Ságvári Endre Gimnázium) 58 points;
64.
Németh Attila György (Budapest, Karinthy Frigyes Gimnázium) 55 points;
65-67.
Fokas-Rodatos Gergely (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 54 points;
65-67.
Nigicser Bálint (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 54 points;
65-67.
Vad Szilvia (Budapest, Árpád Gimnázium) 54 points;
68.
Vörös Eszter (Révkomárom, Selye János Gimnázium) 53 points;
69.
Kuti József (Pannonhalma, Bencés Gimnázium) 52 points;
70.
Neukirchner László (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 51 points;
71.
Fekete Balázs Samu (Pápa, Pápai Református Kollégium Gimnáziuma) 49 points;
72-73.
Angyal Gábor (Budapest, Szent István Gimnázium) 48 points;
72-73.
Antal Bálint (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 48 points;
74.
Márton Krisztina (Sopron, Széchenyi István Gimnázium) 47 points;
75.
Szűcs Gábor (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium) 46 points;
76.
Gál Eszter (Budapest, Árpád Gimnázium) 45 points;
77-78.
Muntag Lőrinc (Budapest, Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola) 44 points;
77-78.
Sík Tamás (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 44 points;
79.
Kirilly György (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 42 points;
80.
Hoffer Márton (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 41 points;
81.
Viski Gábor (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 40 points;
82-84.
Drozdy András (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 39 points;
82-84.
Gresits Iván (Budapest, Eötvös József Gimnázium) 39 points;
82-84.
Szabó Dávid (Révkomárom, Selye János Gimnázium) 39 points;
85.
Kulcsár Géza (Cegléd, Kossuth Lajos Gimnázium) 37 points;
86-87.
Boka Gábor (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 36 points;
86-87.
Ridinger Tamás (Budapest, Veres Péter Gimnázium) 36 points;
88.
Lévai Balázs László (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 34 points;
89.
Bertóti Róbert (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium) 33 points;
90-91.
Szabó István (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 31 points;
90-91.
Treszkai László (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 31 points;
92.
Matyó Anett (Ipolyság, Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium) 30 points;
93.
Meszéna Balázs (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 29 points;
94.
Péter Zoltán (Szekszárd, Garay János Gimnázium) 28 points;
95-96.
Csintalan György (Révkomárom, Selye János Gimnázium) 27 points;
95-96.
Fülöp Bálint (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 27 points;
97.
Makai István (Békéscsaba, Rózsa Ferenc Gimnázium) 26 points;
98-99.
Aradi Mátyás (Budapest, Németh László Gimnázium) 25 points;
98-99.
Schattmann Péter (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 25 points;
100.
Kerényi Péter (Tata, Eötvös József Gimnázium) 24 points;
101.
Hegyi Péter (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 23 points;
102-103.
Horváth Ákos (Budapest, Árpád Gimnázium) 22 points;
102-103.
Tardos Zsófia (Budapest, ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Iskola ) 22 points;
104-106.
Balogh Ádám (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 21 points;
104-106.
Kálmán Kornél (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 21 points;
104-106.
Mészáros Balázs (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 21 points;
107-108.
Balázs Mónika (Révkomárom, Selye János Gimnázium) 20 points;
107-108.
Kőrösi Márton (Békéscsaba, Tevan Andor Gimnázium) 20 points;
109-111.
Jónás Lilla (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 19 points;
109-111.
Szabó Anita (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 19 points;
109-111.
Zsóka Péter (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium) 19 points;
112-114.
Ábrahám Eszter (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 17 points;
112-114.
Konczer József (Révkomárom, Selye János Gimnázium) 17 points;
112-114.
Tóth Anna (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 17 points;
115-116.
Dezső András (Miskolc, Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon) 16 points;
115-116.
Psenák Bálint (Siófok, Perczel Mór Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola) 16 points;
117-119.
Barabás Máté (Budapest, Veres Péter Gimnázium) 15 points;
117-119.
Németh Dorián (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 15 points;
117-119.
Szirmai Roland (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 15 points;
120-122.
Gáspár Éva (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 14 points;
120-122.
Gerse József (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 14 points;
120-122.
Ujváry Flóra (Salgótarján, Bolyai János Gimnázium) 14 points;
123-124.
Erős Ákos (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 13 points;
123-124.
Horváth Gergely (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 13 points;
125-126.
Kostyák Zsigmond (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 12 points;
125-126.
Rátz Gyula (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 12 points;
127-130.
Gerendás Dániel (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 11 points;
127-130.
Kovács Annamária (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 11 points;
127-130.
Szabó Eszter (Szekszárd, Garay János Gimnázium) 11 points;
127-130.
Tuba Péter (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 11 points;
131-133.
Bózsó Barna (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 10 points;
131-133.
Gyöngy Anna (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 10 points;
131-133. Jakab Gergely (
Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 10 points;
134-137.
Boa Kristóf (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 9 points;
134-137.
Engedy Anna (Budapest, Szent István Gimnázium) 9 points;
134-137.
Kovács Noémi (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 9 points;
134-137.
Müller Dávid (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 9 points;
138-140.
Biri Balázs (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 8 points;
138-140.
Kovács Edit (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 8 points;
138-140.
Szél Péter (Szekszárd, Garay János Gimnázium) 8 points;
141-151.
Czigány Péter (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 7 points;
141-151.
Györffy Balázs (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 7 points;
141-151.
Horváth Zsófia (Szekszárd, Garay János Gimnázium) 7 points;
141-151.
Kacsuk Dániel (Budaörs, Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola) 7 points;
141-151.
Lehmann Péter (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 7 points;
141-151.
Lóska Ádám (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 7 points;
141-151.
Lugos Gábor (Szeged, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola) 7 points;
141-151.
Molnár Márton (Pannonhalma, Bencés Gimnázium) 7 points;
141-151.
Nagy Krisztina (Budapest, Szent István Gimnázium) 7 points;
141-151.
Oláh Tibor (Békéscsaba, Rózsa Ferenc Gimnázium) 7 points;
141-151.
Radó Márta (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 7 points;
152-155.
Tasi Emese (Eger, Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium) 6 points;
152-155.
Varga Eszter (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 6 points;
152-155.
Varga Gábor (Miskolc, Herman Ottó Gimnázium) 6 points;
152-155.
Vida Máté (Budapest, Szent István Gimnázium) 6 points;
156-161.
Bognár Blanka (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 5 points;
156-161. Futár Dóra (
Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 5 points;
156-161.
Nemes Anna (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 5 points;
156-161.
Szabó István (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 5 points;
156-161.
Török Dávid (Szekszárd, Garay János Gimnázium) 5 points;
156-161.
Vincze János (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 5 points;
162-165.
Amma Balázs (Szekszárd, Garay János Gimnázium) 4 points;
162-165.
Boskovitz Dávid (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 4 points;
162-165.
László Veronika (Budapest, Szent István Gimnázium) 4 points;
162-165.
Totisz Dániel (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 4 points;
166-169.
Gilyén András (Budapest, Szent Margit Gimnázium) 3 points;
166-169.
György Hunor (Szigetszentmiklós, Batthyány Kázmér Gimnázium) 3 points;
166-169.
Soczó Tamás (Békéscsaba, Rózsa Ferenc Gimnázium) 3 points;
166-169.
Zentai Barbara (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) 3 points;
170-173.
Hajdu Botond (Miskolc, Herman Ottó Gimnázium) 1 point;
170-173.
Palkovics Mihály (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 1 point;
170-173.
Pethő Zsombor (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium) 1 point;
170-173.
Velkey Kristóf (Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium) 1 point.


Our web pages are supported by: Ericsson   Google   SzerencsejátĂ©k Zrt.   Emberi ErĹ‘források MinisztĂ©riuma   Emberi ErĹ‘forrás TámogatáskezelĹ‘   OktatáskutatĂł Ă©s FejlesztĹ‘ IntĂ©zet   ELTE   Nemzeti TehetsĂ©g Program