Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok
Informatika rovattal
Kiadja a MATFUND Alapítvány
Már regisztráltál?
Új vendég vagy?

Fizika elméleti feladatok versenye, 10. osztályosok, 2001/2002

Végeredmény

Az összes feladat helyes megoldásával 227 pontot lehetett elérni.

Díjazottak:

1. díj: Vigh Máté (Pécs, PTE Babits Mihály Gyak. Gimn. és Szki.) 218 pont;
2. díj: Rakyta Péter (Révkomárom, Selye János Gimn.) 210 pont;
4–5. díj: Szabó Áron (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium) 195 pont;
4–5. díj: Szász Krisztián (Pécs, Leöwey Klára Gimn.) 195 pont;
6. díj: Rácz Béla András (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 185 pont;
7–8. díj: Dányi-Nagy Márió (Pécs, Leöwey Klára Gimn.) 168 pont;
7–8. díj: Pósfai Márton (Szeged, SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium) 168 pont;
9. díj: Szabó Botond (Szeged, SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium) 165 pont;
10. díj: Kriskó László (Baja, Szent László Általános Művelődési Központ) 159 pont;

Dicséretben részesült:

11–13. Hablicsek Márton (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 158 pont;
11–13. Horváth Márton (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 158 pont;
11–13. Kőkuti Zoltán (Szeged, SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium) 158 pont;
15. Hajna Zsófia (Pécs, Magyar-Német Nyelvű Iskolaközpont) 155 pont;
16–17. Szabó Ákos (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 154 pont;
18. Kádár Géza (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Líceum) 153 pont;
20. Lefkovits Szidónia (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Líceum) 147 pont;
21. Burmeister Dániel (Miskolc, Földes Ferenc Gimn.) 146 pont;
23. Wachter Zsolt (Debrecen, Mechwart András Gépipari Szki.) 140 pont;
24. Perkó Zoltán (Keszthely, Vajda János Gimnázium) 138 pont;
25–27. Szabó Balázs (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 135 pont;
25–27. Szekrényes Gergely (Pécs, PTE Babits Mihály Gyak. Gimn. és Szki.) 135 pont;
25–27. Vámos Ádám (Budapest, Eötvös József Gimnázium) 135 pont;
29. Halbrucker Tamás (Szekszárd, Garay János Gimn.) 133 pont;
30. Bényász Ákos (Heves, Eötvös József Középiskola) 132 pont;
32. Kocsis Tibor (Szekszárd, Garay János Gimn.) 129 pont;
33. Kovács Gábor (Szekszárd, Garay János Gimn.) 128 pont;
34–35. Bagócsi Szilvia (Révkomárom, Selye János Gimn.) 127 pont;
34–35. Sándor Ágnes (Pápa, Pápai Református Kollégium Gimnáziuma) 127 pont;
37–38. Sáfár Simon (Budaörs, Illyés Gyula Hatévfolyamos Középiskola) 122 pont;
37–38. Sáfrány Dávid (Szekszárd, Garay János Gimn.) 122 pont;
39–40. Erdősi Gergő (Szekszárd, Garay János Gimn.) 121 pont;
41. Bán Tamás (Keszthely, Vajda János Gimnázium) 119 pont;
42–43. Pásztor Péter (Budapest, Szerb Antal Gimnázium) 117 pont;
44. Varga Péter (Barcs, Dráva Völgye Középiskola) 116 pont;
45. Fekete László (Révkomárom, Selye János Gimn.) 112 pont;
46. Vajta László (Pécs, PTE Babits Mihály Gyak. Gimn. és Szki.) 109 pont;
48–49. Kovács Tamás (Miskolc, Földes Ferenc Gimn.) 106 pont;
50. Bán Zoltán (Révkomárom, Selye János Gimn.) 103 pont;
51–52. Novák Zsófia (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 101 pont;
53. Édes János (Révkomárom, Selye János Gimn.) 100 pont;
54. Berczédi Balázs (Eger, Szilágyi Erzsébet Gimnázium) 99 pont;
56–57. Harmath Dénes (Budapest, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola) 95 pont;
58–60. Józsa Gábor (Szolnok, Varga Katalin Gimn.) 94 pont;
58–60. Nagy Eszter (Budapest, Táncsics Mihály Gimnázium) 94 pont;
58–60. Tölgyesi Zsuzsanna (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 94 pont;
61–62. Szádvári Gábor (Miskolc, Lévay József Református Gimnázium) 91 pont;
63–65. Miklós Zsanett (Szekszárd, Garay János Gimn.) 90 pont;
63–65. Török Edwin (Temesvár, Bartók Béla Líceum) 90 pont;
66. Caimacan Dávid (Békéscsaba, Rózsa Ferenc Gimnázium) 89 pont;
68–69. Besnyő Márton (Heves, Eötvös József Középiskola) 87 pont;
71. Papp Tamás (Pécs, Széchenyi István Gimn. és Szki.) 85 pont;
73. Komáromi Réka (Baja, III. Béla Gimnázium) 80 pont;
74–75. Schmidt Zoltán (Budapest, Szent István Gimn.) 76 pont;
76–77. Siegl Zoltán (Budapest, Szerb Antal Gimnázium) 71 pont;
78. Máttyus Gellért (Szentendre, Ferences Gimn.) 69 pont;
79–81. Rice János (Pécs, PTE Babits Mihály Gyak. Gimn. és Szki.) 68 pont;
79–81. Schrempf István (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 68 pont;
82. Pálóczi Petra (Hajdúnánás, Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium) 67 pont;
83–85. Gyurka Dávid (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 66 pont;
83–85. Kramarics Áron (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 66 pont;
83–85. Talabér Péter (Szombathely, Premontrei Szt. Norbert Gimn.) 66 pont;
86. Nagy Tamás (Pécs, Leöwey Klára Gimn.) 64 pont;
87–90. Nagy Balázs (Barcs, Széchényi Ferenc Gimnázium) 63 pont;
87–90. Német Attila (Pécs, Zipernowsky Károly Műszaki Szki.) 63 pont;
87–90. Péter Zsófia (Szekszárd, Garay János Gimn.) 63 pont;
87–90. Vásárhelyi Zsolt (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 63 pont;
91. Foltin András (Budapest, Szent László Gimn.) 62 pont;
94. Klebercz Orsolya (Budapest, Eötvös József Gimnázium) 60 pont;
95. Szalai Albin (Kiskunhalas, Bibó István Gimnázium) 59 pont;
96. Jenei Zsigmond Máté (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 58 pont;
97–98. Horváth Katalin Eszter (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 57 pont;
99–101. Bognár Péter (Budapest, Árpád Gimnázium) 55 pont;
99–101. Kelemen Gyöngyi (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 55 pont;
102. Kovács Szilárd (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 54 pont;
103–104. Orosz Tamás (Miskolc, Földes Ferenc Gimn.) 53 pont;
105. Lukács Diána (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 52 pont;
106. Varga Bence Ágoston (Budapest, Eötvös József Gimnázium) 51 pont;
107–110. Cseh Dávid (Eger, Szilágyi Erzsébet Gimnázium) 47 pont;
107–110. Kaposi Ambrus (Pannonhalma, Bencés Gimn.) 47 pont;
107–110. Perlaki Gábor (Pécs, Zipernowsky Károly Műszaki Szki.) 47 pont;
107–110. Vingelmann Péter (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 47 pont;
111–112. Lakatos Szilárd (Pécs, Zipernowsky Károly Műszaki Szki.) 46 pont;
113–118. Bauer Péter (Szombathely, Bolyai János Gyak. Ált. Isk. és Gimn.) 45 pont;
113–118. Hajdu György (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 45 pont;
113–118. Kalivoda Eleonóra (Mezőkövesd, Szent László Gimnázium és Szakközépiskola) 45 pont;
113–118. Kálmán Zsolt (Heves, Eötvös József Középiskola) 45 pont;
113–118. Klein Judit (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 45 pont;
113–118. Losonszky Mihály (Révkomárom, Selye János Gimn.) 45 pont;

Következik:

119–120. Mátis Gábor (Szekszárd, Garay János Gimn.) 44 pont;
121–124. Franczen Árpád (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimn.) 43 pont;
121–124. Marincsák Andrea (Debrecen, Svetits Katolikus Elemi Iskola és Gimnázium) 43 pont;
121–124. Nagy Ákos (Szekszárd, Garay János Gimn.) 43 pont;
125–127. Antal László (Eger, Szilágyi Erzsébet Gimnázium) 42 pont;
125–127. Borda Bence (Kecskemét, Bányai Júlia Gimn.) 42 pont;
125–127. Horváth Klára (Budapest, Eötvös József Gimnázium) 42 pont;
128–129. Bácsi Ádám (Kecskemét, Katona József Gimnázium) 40 pont;
128–129. Zelenák András (Pécs, Széchenyi István Gimn. és Szki.) 40 pont;
133–135. Végh Eszter Mária (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 38 pont;
133–135. Zvér Veronika (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 38 pont;
136. Tibold Mátyás (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 37 pont;
137–139. Lakatos Péter (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 36 pont;
137–139. Tárnok Gábor (Révkomárom, Selye János Gimn.) 36 pont;
140–142. Sipőcz Eszter (Mosonmagyaróvár, Kossuth Lajos Gimnázium) 35 pont;
140–142. Varga Bálint (Mosonmagyaróvár, Kossuth Lajos Gimnázium) 35 pont;
143–146. Bori Szilárd (Pécs, Széchenyi István Gimn. és Szki.) 34 pont;
143–146. G. Szabó Kálmán (Budapest, Kassák Lajos Gimnázium) 34 pont;
143–146. László Krisztina (Szekszárd, Garay János Gimn.) 34 pont;
143–146. Szilárd Attila (Révkomárom, Selye János Gimn.) 34 pont;
147–148. Németh Márk (Budapest, Könyves Kálmán Gimnázium) 33 pont;
147–148. Tóth-Gyulafalvy Annamária (Hatvan, Bajza József Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola) 33 pont;
149–153. Fehér Balázs (Szekszárd, Garay János Gimn.) 32 pont;
149–153. Luczek Balázs (Pécs, Széchenyi István Gimn. és Szki.) 32 pont;
149–153. Nyeste Szabolcs (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 32 pont;
149–153. Peskó Gergely (Budapest, Veres Péter Gimn.) 32 pont;
154–156. Gémesi Tekla (Gödöllő, Gödöllői Református Líceum) 31 pont;
154–156. Hegyháti Máté (Nagykanizsa, Batthyány Lajos Gimnázium) 31 pont;
158–159. Márton Ágnes (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Líceum) 29 pont;
160. Szűcs Norbert (Szekszárd, Garay János Gimn.) 28 pont;
161–164. Beke Barbara (Szekszárd, Garay János Gimn.) 27 pont;
161–164. Holczinger Norbert (Mosonmagyaróvár, Kossuth Lajos Gimnázium) 27 pont;
161–164. Steinbach Cecília (Szentendre, Ferences Gimn.) 27 pont;
165–170. Debreceni Gergő (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 26 pont;
165–170. Horváth Emőke-Ágnes (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Líceum) 26 pont;
165–170. Jóföldi Zsolt (Budapest, Könyves Kálmán Gimnázium) 26 pont;
165–170. Koczka Levente (Szombathely, Bolyai János Gyak. Ált. Isk. és Gimn.) 26 pont;
165–170. Ripka Gergely (Budapest, Árpád Gimnázium) 26 pont;
171–172. Huszár Zsófia (Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) 25 pont;
171–172. Tunczinger Viola (Szekszárd, Garay János Gimn.) 25 pont;
173–174. Győrfi Lilla Anna (Karcag, Gábor Áron Gimnázium) 24 pont;
173–174. Hurtony Tamás (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 24 pont;
175–179. Erdélyi László (Eger, Dobó István Gimnázium) 23 pont;
175–179. Fodor Péter (Budapest, Táncsics Mihály Gimnázium) 23 pont;
175–179. Kollár Edina (Szekszárd, Garay János Gimn.) 23 pont;
180–182. Keresztes István (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Líceum) 22 pont;
180–182. Lődör Péter (Szombathely, Premontrei Szt. Norbert Gimn.) 22 pont;
184–187. Ács Patrícia (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 20 pont;
184–187. Benedek Gábor (Dunaújváros, Bánki Donát Gimn. és Szki.) 20 pont;
184–187. Selinga János József (Mezőkövesd, Szent László Gimnázium és Szakközépiskola) 20 pont;
184–187. Timkó Helga (Budapest, Szent István Gimn.) 20 pont;
188–190. Rébb Katalin Petra (Gödöllő, Gödöllői Református Líceum) 19 pont;
191–193. Juhász Máté Lehel (Budapest, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium) 18 pont;
191–193. Mihály László (Hódmezővásárhely, Bethlen Gábor Református Gimnázium) 18 pont;
194–195. Horváth Gergely (Kőszeg, Jurisics Miklós Kísérleti Gimn.) 17 pont;
196–199. Buza Ágnes Kinga (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 16 pont;
200–201. Pusztaszeri Árpád (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 15 pont;
200–201. Stelescu Péter (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Líceum) 15 pont;
202–206. Kellermayer Zoltán (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 14 pont;
202–206. Pátkay Nóra (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 14 pont;
202–206. Rák Ádám (Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium) 14 pont;
202–206. Törék Orsolya (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 14 pont;
202–206. Vida Gábor (Szombathely, Premontrei Szt. Norbert Gimn.) 14 pont;
207–212. Deutschmann István (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 13 pont;
207–212. Dominek Balázs (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 13 pont;
207–212. Matesz Mónika (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 13 pont;
207–212. Németh Dávid András (Budapest, Árpád Gimnázium) 13 pont;
213–218. Galla Éva (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 12 pont;
213–218. Pusztai Viktória (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 12 pont;
213–218. Somorjai Gábor (Dunaújváros, Bánki Donát Gimn. és Szki.) 12 pont;
213–218. Végvári Zsuzsanna (Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium) 12 pont;
219–226. Berki Tímea (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 11 pont;
219–226. Gergely Zsuzsanna (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 11 pont;
219–226. Kovács Dávid (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimn.) 11 pont;
219–226. Márton Gergely (Győr, Kazinczy Ferenc Gimnázium) 11 pont;
219–226. Marton Noémi (Szolnok, Varga Katalin Gimn.) 11 pont;
219–226. Péntek Tamás (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 11 pont;
219–226. Varga Nóra (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 11 pont;
227–230. János Levente (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 10 pont;
227–230. Varga Diána (Budapest, Árpád Gimnázium) 10 pont;
231–233. Lapusnyik Dávid (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimn.) 9 pont;
234–239. Czombos Tamás (Kiskunhalas, Bibó István Gimnázium) 8 pont;
234–239. Róta Lívia (Budapest, Árpád Gimnázium) 8 pont;
234–239. Szabó Péter (Budapest, Árpád Gimnázium) 8 pont;
234–239. Szőke Tamás (Esztergom, Szent István Gimnázium) 8 pont;
234–239. Utassy Krisztina (Bátonyterenye, Váci Mihály Gimnázium) 8 pont;
240–249. Fábián Gergely (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 7 pont;
240–249. Gazics György (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 7 pont;
240–249. Gerecs András (Kőszeg, Jurisics Miklós Kísérleti Gimn.) 7 pont;
240–249. Katona Linda (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Líceum) 7 pont;
240–249. Ludman Lajos (Budapest, Petrik Lajos Vegyipari Szki.) 7 pont;
240–249. Merk Szabolcs (Székesfehérvár, Ciszterci Szent István Gimnázium) 7 pont;
240–249. Németh Dávid (Budapest, Szent István Gimn.) 7 pont;
240–249. Pongrácz András (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimn.) 7 pont;
240–249. Stréhn Anita (Budapest, Árpád Gimnázium) 7 pont;
240–249. Zabb László (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 7 pont;
250–258. Bálint-Páll Kinga (Esztergom, Szent István Gimnázium) 6 pont;
250–258. Béky Zsófia (Budapest, Árpád Gimnázium) 6 pont;
250–258. Fási Gábor (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 6 pont;
250–258. Kereszturi Csaba (Budapest, Szent István Gimn.) 6 pont;
250–258. Kustán Gergely (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 6 pont;
250–258. Májer Viktor (Paks, Vak Bottyán János Gimnázium) 6 pont;
250–258. Papp Róbert (Eger, Szilágyi Erzsébet Gimnázium) 6 pont;
250–258. Zagyi Péter (Bátonyterenye, Váci Mihály Gimnázium) 6 pont;
259–264. Bodzás Sándor (Nyíregyháza, Bánki Donát Ipari Szki.) 5 pont;
259–264. Deák Anikó (Kecskemét, Bányai Júlia Gimn.) 5 pont;
259–264. Körmendi Zsófia (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 5 pont;
259–264. Őri Borbála (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 5 pont;
259–264. Perge József (Szolnok, Verseghy Ferenc Gimn.) 5 pont;
259–264. Vanya Csilla (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 5 pont;
265–268. Gáspár László (Budapest, Árpád Gimnázium) 4 pont;
265–268. Mayer Ádám Tamás (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 4 pont;
265–268. Répásy Balázs (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 4 pont;
265–268. Tiszolci Balázs (Sátoraljaújhely, Kossuth Lajos Gimnázium) 4 pont;
269–293. Ádám Viktor (Kiskőrös, Petőfi Sándor Gimnázium) 3 pont;
269–293. Bengő Mihály Adrián (Kiskőrös, Petőfi Sándor Gimnázium) 3 pont;
269–293. Espár Zsolt (Vác, Madách Imre Gimn.) 3 pont;
269–293. Hajdu Viktor (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 3 pont;
269–293. Hegedűs Ábel (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 3 pont;
269–293. Huszka Ágoston (Szentendre, Ferences Gimn.) 3 pont;
269–293. Juhász Nikolett (Budapest, Szent István Gimn.) 3 pont;
269–293. Kelermayer Zoltán (Pécs, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma) 3 pont;
269–293. Kiszler Máté (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 3 pont;
269–293. Korcsog Ráhel (Monor, József Attila Gimnázium) 3 pont;
269–293. Kovács László (Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium) 3 pont;
269–293. Kovács Péter (Kecskemét, Bányai Júlia Gimn.) 3 pont;
269–293. Megyesi Balázs (Budapest, Kassák Lajos Gimnázium) 3 pont;
269–293. Perlaki Gábor (Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium) 3 pont;
269–293. Polkovnyikov Dennis (Dunaújváros, Bánki Donát Gimn. és Szki.) 3 pont;
269–293. Takács Balázs (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 3 pont;
269–293. Tarr László (Dunaújváros, Bánki Donát Gimn. és Szki.) 3 pont;
269–293. Töttős László (Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn.) 3 pont;
269–293. Varga Botond (Budapest, Árpád Gimnázium) 3 pont;
269–293. Zhu Jiekai (Budapest, Árpád Gimnázium) 3 pont;
294–298. Berényi Csaba (Szombathely, Premontrei Szt. Norbert Gimn.) 2 pont;
294–298. Kecskés János (Bátonyterenye, Váci Mihály Gimnázium) 2 pont;
294–298. Vas István (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) 2 pont;
299–300. Nagy Dániel (Bátonyterenye, Váci Mihály Gimnázium) 1 pont;
299–300. Timkó Balázs (Miskolc, Földes Ferenc Gimn.) 1 pont.

A többi versenyzőnek kevesebb pontja van.